.

Zeitgeist: The Movie (Video 2007) Laiko Dvasia

small poster image


Išvertė: x
Atsiuntė:
[_ADV_]

Žanras: Dokumentika

Režisavo: Peter Joseph
Siužetas: Kas vienija biblijinius mitus, rugsėjo 11 („9/11“) teroro aktą ir kreditų sistemą, kuriai vadovauja Centrinis Bankas. Melas, ištisus šimtmečius tarnavo vienam tikslui – pavergti žmoniją.
1. Kas ir dėl ko kuria religijas?
2. Kas stovi už rugsėjo 11 teroro akto?
3. Kas ir kaip pelnosi iš karų?
4. Kam dirba vidutinis amerikietis 4 mėn. per metus?
5. Kodėl karas su teroristais gali tęstis amžinybę?
6. Kam reikalinga žiniasklaida ir pramogų industrija?
7. Kokią ateitį mums ruošia Pasaulinė valdžia (One World Government)?

„Laiko dvasia“ (Zeitgeist) – Piterio Džosefo dokumentinis filmas, kuriame apžvelgiamos trys sąmokslų teorijos: Religija, rugsėjo 11 įvykiai ir JAV Federalinio Rezervo Sistema. „Laiko dvasia“ išleista 2007 m. birželio 25d. ir iš karto tapo populiariausia „Google Video“ sistemos peržiūra. Filmas išverstas į keletą kitų kalbų – arabų, bulgarų, ispanų, italų, kinų, vokiečių, norvegų, lenkų, portugalų, rusų, serbų, slovakų, prancūzų, japonų ir į kitas kalbas. „Laiko dvasia“ oficialiai ir nemokamai platinimas per video sistemą „Google Video“ ir BitTorrent. 2008 m. „Laiko dvasia“ pelnė apdovanojimą kasmetiniame kino festivalyje „Activist Film Festival“

1. Pati didingiausia istorija Pagrindinė mintis: Krikščionybė Pirmojoje dalyje įvertinama istorinė Biblijos reikšmė. Pasak nedaugelio autorių Jėzus – alegorinis personažas; Biblija paremta astrologiniais principais, kurie egzistavo daugelyje senovės civilizacijų dar iki Jėzaus Kristaus pasirodymo. Autorius įžvelgia paraleles tarp senovės civilizacijų, kurios personifikavo saulę, kaip dievą, ir 12 žvaigždynų, per kuriuos saulė keliauja pasikartojančiais laiko etapais, su Jėzumi ir jo dvylika mokinių. Pirmoje filmo dalyje taip pat iškeliamos hipotezės apie pagonių įtaką šiuolaikinei Krikščionybei ir Kryžiaus simbolio sukūrimui. Dar daugiau, autorių nuomone „pasaulinė krikšto ekspansija“ leido Krikščionims pasiekti pagrindinį jų tikslą, užvaldyti Romą ir įtvirtinti politinę valdžią Europoje.

2. Globalinis scenarijus Pagrindinė mintis: Sąmokslo teorija apie Rugsėjo 11 įvykius Antroji dokumentinio filmo dalis „Laiko dvasia“ tvirtina, kad Rugsėjo 11 įvykiai buvo suplanuoti Jungtinių Amerikos Valstijų, tokiu būdu jie siekė: sukurti pretekstą karui su Iraku ir Afganistanu, panaikinti piliečių teises į privatumą ir asmens neliečiamybę ir sukurti precedentą, paskelbiant karą šalims, vardan vienos priežasties - kovos su „globaliniu terorizmu“. Kaip ir daugelyje kitų filmų apie Rugsėjo 11 įvykius, filme „Laiko dvasia“ peržvelgiama teorija apie tai, kad lakūnai užgrobė patyrusią ir puikiai apmokytą personalą, vien tik kanceliarinio peilio pagalba, todėl šie agentai, turėjo kažkokiu būdu bendradarbiauti su JAV valdžia ir Pasaulio prekybos centro griuvimas buvo iš anksto suplanuotas: dar iki lėktuvų smūgio į PPC jų pamatai buvo perpjauti per kampus arba išsprogdinti, po lėktuvų smūgių pastatai buvo sprogdinami naudojant „Termitinį“ mišinį, kas leido visiškai sugriauti bokštus dvynius.

3. Žmonės užkulisiuose Pagrindinė mintis: Trišalė komisija Trečiojoje filmo dalyje pasakojama istorija, kaip dalis bankininkų (Džonas Morganas, Dž.D. Rokfeleris ir kiti) XX a. pradžioje apjungė savo jėgas, norėdami sukurti kartelį, galintį valdyti ir kontroliuoti visus JAV finansinius resursus, ir tokiu būdu, užvaldyti visą pasaulį. Ši žmonių grupė naudojo savo finansinius išteklius ir asmeninius ryšius, masinei panikai sukelti ir taip pašalinti galimus savo konkurentus t.y. visus nepriklausomus bankus. Piterio Džosefo nuomone, tai priveda prie elektroninės sąmokslo teorijos. Trečioje dalyje girdime pareiškimus apie tai, kad JAV Federalinio Rezervo Sistema (FED) ir JAV Centrinis Bankas (CB) buvo sukurtos sukčiavimo keliu vardan vieno tikslo – pavogti nacijos turtus bei kontroliuoti: karus, politinius ir kultūrinius įvykius, vien dėl asmeninės finansinės naudos, kas šio filmo autoriaus nuomone, lems Pasaulinės Valdžios sukūrimą, kurioje dominuojantį vaidmenį vaidins oligarchija.

Žiūrėkite online: http://vimeo.com/13726978

Lietuviškas “Zeitgeist” judėjimo tinklalapis: http://www.zeitgeist.lt/

spacer

Išvertė/ripino/šaltinis - Atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
[_ADV_] LT 1 srt 29,970 -
[_ADV_] EN 1 srt 29,970 -