.

Oldboy / Oldeuboi (2003) Oldboy

small poster image


Išvertė: Internetas
Atsiuntė:
Partizanas

Žanras: Veiksmas, Drama, Paslaptis, Trileris, Nusikaltimas

Režisavo: Park Chan-wook
Aktoriai: Choi Min-sik, Yoo Ji-tae, Kang Hye-jeong ir kiti.

Siužetas: Po šio brutualiai originalaus, stilingo ir nenuspėjamo veiksmo trilerio premjerinio seanso 57-jame Kanų festivalyje žiuri komisijai vadovavęs Quentin Tarantino tiesiog užkaifavo ir patyrė ekstazę, o kiek vėliau Pietų Korėjos režisieriaus kūrinį apdovanojo Didžiuoju Žiuri prizu (Grand Prix).

Apdovanojimai:

Kanų festivalis: Didysis žiuri prizas

Pietų Korėjos kino meno akademija: 5-ios "Didžiojo varpo" premijos už geriausią režisūrą, pagrindinio aktoriaus vaidybą, montažą, muziką ir apšvietimą

Britų nepriklausomo kino apdovanojimai: Geriausio užsienio šalies filmo nominacija

Europos kino meno akademija: Geriausio ne europietiško filmo nominacija

Lietingas 1988-ųjų rudens vakaras neatpažįstamai apverčia aukštyn kojom kelių žmonių likimus.


O DAE-SU atsibunda nuo dirbtinio apsvaiginimo ir greitai išsiaiškina, kad jis buvo pagrobtas dėl niekam nežinomų priežasčių ir uždarytas privačiame kalėjime. Per televiziją vyras netyčia išgirsta apie žiauriai nužudytą savo žmoną, jo paties kraują įvykio vietoje ir be žinios pradingusią mažąją dukrelę, kurios jis nespėjo pasveikinti su gimtadieniu.

Jis visiškai nieko neprisimena, nesuvokia kurioje pasaulio vietoje yra izoliuotas nuo visuomenės ir neįsivaizduoja kiek dar laiko teks praleisti prabangiai įrengtame kambaryje be langų bei durų.

Psichologinė ir fizinė kančia baigiasi tik po 15 metų, kai O DAE-SU tiesiog praranda sąmonę nuo nervus paralyžuojančių dujų ir pramerkia akis jau nežinomo miesto gatvėje. Vyras atgauna laisvę lygiai taip pat netikėtai, kaip ir pateko į paslaptingąjį kalėjimą. Nežinomasis pagrobėjas jam paliko mobilųjį telefoną ir stambiais banknotais prikimštą piniginę.

Galiausiai O DAE-SU sulaukia nepažįstamojo skambučio. Vyras net neabejoja, kad būtent šis žmogus jį žiauriai kankino, siaubingai ilgai iš jo tyčiojosi ir negailestingai sugriovė jo laimingą gyvenimą. Maža to, visą tą aferą suplanavęs keistuolis ironišku balsu informuoja, kad baisiausi įvykiai dar tik laukia netolimoje ateityje.

Stambiai finansinei kompanijai vadovaujantis verslininkas LI VU-DŽINAS nebijo žiauraus keršto, nesiruošia niekur slėptis ir netgi pasiūlo savotišką sandėrį buvusiam kaliniui.

Žaidimo taisyklės paprastos, bet kartu labai šokiruojančios. Tiesos kaina yra gyvybė. Jeigu O DAE-SU per 5 dienas išsiaiškins tikrasias savo įkalinimo priežastis, tai LI VU-DŽINAS tą pačią akimirką nusižudys, o priešingu atveju turės teisę nužudyti vienintelį savo oponentui brangiausią žmogų.


Šio filmo siužetas remiasi prancūzų rašytojo Alexandre Dumas kultiniu romanu "Grafas Montekristas" ir Japonijoje populiariais manga stiliaus komiksais, tačiau režisierius ir scenaristai visą šią papildomą medžiagą interpretavo labai laisvai, originaliai ir netikėtai, pagyvindami keršto istoriją kvapą gniaužiančiomis veiksmo scenomis (dvikova su kirviais), intymios romantikos epizodais, pikantiškais intarpais itin stiprių nervų žiūrovams (gyvo aštuonkojo valgymas, liežuvio kirpimas) ir melodinga elektroninio stiliaus muzika.

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
Internetas / Partizanas LT 1 srt 24.000 +