.

Cemetery Man / Dellamorte Dellamore (1994)
Kapinių Žmogus

small poster image


Išvertė: x
Atsiuntė:
Partizanas

Žanras: Komedija, Siaubas

Režisavo: Michele Soavi
Aktoriai: Rupert Everett, François Hadji-Lazaro, Anna Falchi ir kiti.

Siužetas: Scenarijus parašytas pagal Tiziano Sclavi novelę. Frančesko Delamortė (Rupert Everett) prižiūri mažo Italijos miestelio Bufaloros kapines. Jose palaidoti numirėliai po kelių dienų keliasi iš kapo ir puldinėja žmones, konkrečiau visų pirma traukia pas kapinių prižiūrėtoją.
Nors dėl zombių temos filmas beveik visur pristatomas kaip siaubo, realiai jokios siaubo atmosferos nelieka jau pirmomis minutėmis, kai Frančesko prisikėlusius numirėlius šaudo tuo pačiu prisideginėdamas cigaretę su begalinio nuobodulio išraiška veide.
Akivaizdu, kad jam čia rutina. Kapinėse Delamortė susipažįsta ir su savąja meile, jauna našle (Anna Falchi). Filme ji periodiškai miršta ir vėl sugrįžta kaip kitas asmuo kitu vardu tačiau identiška išvaizda.

Kartu su Frančesko kapinėse dirba ir Nagis (Francois Hadji-Lazaro), geraširdis žmogus, pastoviai besivaikantis vėjo blaškomus rudens lapus. Jis įsimyli tuščiagalvę mero dukterį, ir kai ši miršta autoavarijoje, išsikasa iš kapo jos atsigavusią galvą.
Po kurio laiko filme pradeda rodytis keistas vaiduoklis, stipriai leidžiama suprasti, kad tai – pati mirtis, ir liepia Frančesko eiti žudyti gyvųjų, jei šis nenori, kad prisikėlinėtų mirusieji.

Tada jis pradeda sapnuoti, kad naktimis tai ir daro, o pabudęs sužino, kad sapnuoti žmonės iš tiesų rasti nužudyti, ir įvykio vietose net matyta jo mašina.
Ypač keistą filmo atmosferą kuria įvairūs netikėti ir nenatūralūs įvykiai bei detalės: laidojant toje pačioje autoavarijoje žuvusią skautų grupę, jų draugai dainuoja kažką panašaus į „vai nereikėjo, nereikėjo eit į skautų išvyką, dabar guli trys pėdos po žeme“.

Ten pat žuvęs baikeris palaidojamas kartu su motociklu, vėliau prisikėlęs tiesiai su juo drebant žemei išvažiuoja iš kapo. Policijos inspektorius su naiviausiais paaiškinimais vis išteisina Frančesko, nors rasti įkalčiai byloja prieš šį.
Filmo pabaigoje radęs Delamortę su ginklu netoli ką tik įvykdytos žmogžudystės vietos, šiam ištaria „O, tu turi ginklą. Gerai, jei kas, galėsi apsiginti, nes čia kažkur vaikštinėja žudikas, ką tik įvykdė vieną žmogžudystę“.

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
x / Partizanas LT 1 srt 23,976 TPB