.

Grantchester (2014– ) Grančesteris

small poster image


Išvertė: LRT
Atsiuntė:
Partizanas

Žanras: Nusikaltimas, Drama, Paslaptis

Kūrėjas: Daisy Coulam
Aktoriai: Robson Green, Tessa Peake-Jones, Al Weaver ir kiti.

Siužetas: Dar vienas populiarus detektyvas, kuriame nusikaltimą tiria dvasininkas. Šį kartą – anglikonų kunigas Sidnis Čeimbersas. Veiksmas vyksta XX amžiaus 6-ajame dešimtmetyje. Grančesteris – tai kaimelis netoli Kembridžo, o tarp jo gyventojų gausybė garbingiausių žmonių, net Nobelio premijos laureatų. Tokios įvairovės nerasi jokiame kitame pasaulio kampelyje. Vietinei parapijai vadovauja jaunas patrauklus pastorius Sidnis Čeimbersas.

Jis turi nepaprastą seklio nuojautą, padedančią išnarplioti pačias sudėtingiausias kriminalines mįsles. Šiaip ši vietovė rami, jauki, saugi, bet kartais ramybę ima ir sudrumsčia žiauri žmogžudystė. Tuomet darbo imasi uolus inspektorius Džordis Kitingas ir minėtasis pastorius. Jiedu puikiai sutaria – abu kariavo Antrojo pasaulinio karo metais, abu linki visuomenei gero ir padarys viską, kad išaiškėtų tiesa. Kriminalinės mįslės – labai painios, bet kitaip nei panašiuose detektyvuose šiame istorijos kartais nesibaigia sugavus kaltininką.
Nors šis dvejetas visada pasiryžęs nugalėti ir nubausti blogį, antrajame sezone stebėsime, kaip mūsų herojų draugystė pakimba ant plauko, nes vienas jų išaiškintas žudikas nuteisiamas mirti. Nekalbama apie neteisingą nuosprendį – tiesiog dvasininkas priešinasi mirties bausmei, tačiau jos būtinumu tvirtai tiki policininkas.

Įdomu seriale apie praėjusį amžių tai, kad personažai mąsto pagal mūsų laikų sampratas. Be to, savo tyrimuose jie sprendžia klausimus, susijusius su gėriu ir blogiu, karo veteranų gyvenimu, alkoholiu, homoseksualumu, klasta ir veidmainyste. O kur dar bažnyčios reikalai, rasizmo apraiškos ir kankinanti Sidnio meilė savo draugei Amandai Kendal.

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
LRT / Partizanas LT 6 srt 25,000 TPB 1 Sez.
LRT / Partizanas LT 6 srt 25,000 TPB 2 Sez.
LRT / Partizanas LT 6 srt 25,000 TPB 3 Sez.
LRT / Partizanas LT 6 srt 25,000 TPB 4 Sez.
LRT / Partizanas LT 6 srt 25,000 TPB 5 Sez.