.

Little Women (2019) Mažosios Moterys

small poster image


Išvertė: Greta_K.
Atsiuntė:
partizanas

Žanras: Drama, Romance

Režisavo: Greta Gerwig
Aktoriai: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh ir kiti.
Siužetas: Amerikietės Louisos May Alcott prieš pusantro šimto metų parašytas romanas „Mažosios moterys“ laikomas tikra savo žanro klasika ir lyginamas su seserų Brontė ar Džeinės Osten kūryba. Autobiografinių detalių nestokojančioje knygoje L.M. Alcott aprašo keturių seserų – Megės, Džo, Betės ir Eimės – gyvenimą. Bręstančios merginos pažįsta pasaulį, maištauja prieš visuomenės stereotipus moterų atžvilgiu ir pamažu formuojasi kaip stiprios, nepriklausomos asmenybės.

Pagal šį romaną sukurta daugybė televizijos serialų, miuziklų, operų, pjesių ir, žinoma, filmų. Naujausia, Gretos Gerwig režisuota versija yra jau aštuntoji knygos ekranizacija. Joje pagrindines herojes seseris vaidina Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh ir Eliza Scanlen. Šalia jų nusifilmavo ir tokios žvaigždės kaip Meryl Streep, Laura Dern ir Timothée‘is Chalamet.

Filmas 2020-aisiais nominuotas 6 "Oskarams", tarp nominacijų - geriausio metų filmo bei geriausio adaptuoto scenarijaus nominacijos. Saoirse Ronan bei Florence Pugh taip pat nominuotos "Oskaro" statulėlėms. Pelnė vieną - už kostiumus. Kiti 72 laimėjimai bei 185 nominacijos įvairiuose kino festivaliuose.


spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
Greta_K. / partizanas LT 1 srt 23.976 TPB