.

The Color Of Paradise / Rang-e Khoda (1999) Rojaus Spalva

small poster image


Išvertė: LvB
Atsiuntė:
LvB

Žanras: Drama, Šeimai

Režisavo: Majid Majidi
Aktoriai: Hossein Mahjoub, Mohsen Ramezani, Salameh Feyzi ir kiti.
Siužetas: Mohamedas – aklas berniukas, besimokantis specializuotoje Teherano mokykloje/pensionate. Šiandien paskutinė mokslo metų diena. Gyvybingas, geraširdis ir protingas vaikas negali sulaukti akimirkos, kuomet jo pasiimti atvažiuos mylimas ir išsiilgtas tėtis. Deja, kaip paaiškėja, vaikas tėčiui nėra jau toks mylimas. Ketinantis antrą kartą vesti jauną moterį, vyras nuo būsimos šeimos slepia neįgalų sūnų ir jo aklumą bei kaltina Dievą už savo nelaimes ir griūvantį gyvenimą. Atvykęs į mokyklą pasiimti vaiko tėvas stengiasi įtikinti mokyklos direktorių palikti vaiką mokykloje, tačiau, sulaukus neigiamos reakcijos, priverstas pasiimti savo sūnų namo.

Iš Teherano žiūrovas nukeliamas į tolimą kaimą kalnuotoje vietovėje. Čia berniuko laukia dvi seserys Bahara ir Hanija, taipogi be galo mylima močiutė. Regis, gyvenimas vėl teka ramia vaga, Mohamedą apgaubia rūpestis, globa ir begalinė trijų moterų meilė, tačiau berniuko tėvo vis neapleidžia mintys apie atsikratymą vaiku. Priverstinai išvežęs berniuką gyventi ir mokytis amato pas aklą dailidę-stalių, tėvas vis vien neranda nei laimės, nei sielos ramybės, o mažasis Mohamedas kenčia atskirtas nuo trijų mylimiausių savo moterų.

„Rojaus spalva“ – tai kiek filosofinis filmas, pasakojantis apie vidinį savęs pažinimą ir Dievo paieškas norint išsiaiškinti už ką jis mums siunčia išbandymus. Mohamedas – tarsi saulės atspindys Žemėje. Jis, tikėdamas galimybe vieną dieną užčiuopti Dievą, visur jo ieško lytėdamas pasaulį savo mažais pirščiukais. Juk, anot jo, Dievas gali tūnoti vištidėje, javų laukuose, ore, paukščio giesmėje ir net švelniose močiutės rankose.

Ši legendinio režisieriaus iš Irano Madžido Madžidžio jaudinanti kino juosta nuskynė daugybę įvairių apdovanojimų įvairiose šalyse.


spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
LvB LT 1 srt 23.976 DVD 1337