.

We Have A Pope / Habemus Papam (2011)
Turime Popiežių

small poster image


Išvertė: Hell'enne
Atsiuntė:
Aivaras.net

Žanras: Komedija | Drama

Režisavo: Nanni Moretti
Aktoriai: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr ir kiti.

Siužetas: Kai naujai išrinktas popiežius iš Šv. Petro balkono turi pasveikinti tikinčiuosius, jį ištinka panikos priepuolis. Nepajėgiantys įtikinti popiežiaus eiti jam patikėtas pareigas, Vatikano patarėjai griebiasi pripažinto psichoanalitiko ir ateisto pagalbos. Tačiau popiežius jį užgulusią atsakomybės baimę ryžtasi įveikti pats.

Režisieriaus Nanni Moretti kūrybiniam braižui būdingas egocentrizmas, mėgėjiško kino patirties atgarsiai, ironija, komizmas siejamas su Charles'o Chaplino, Busterio Keatono, Woody Alleno filmų tradicijomis.

„Turime popiežių!"- sukurta istorija: mano filmas apie mano Vatikaną, mano konklavą, mano kardinolus. Tačiau su egzistuojančiais ritualais ir liturgija elgiausi pagarbiai.

Aš pateikiau savą Vatikano pasaulio versiją. Bet manau, kad filmo temos ir protagonisto kančia gali paveikti ir žmones, kurie toli gražu nesusiję su mano rodomais asmenimis.

Savo filmuose esu pašiepęs kairiuosus, juokiausi iš tėvų ir vaikų santykių, filme „Brangus dienorašti" („Caro Diario") aš netgi pasišaipiau iš vėžio, kuriuo pats sirgau. Todėl manau, kad pasijuokti iš psichoanalitikų taip pat yra sąžininga."

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
Hell'enne / Aivaras.net LT 1 srt 23,976 BR