.

2 Nights Till Morning / 2 Yötä Aamuun (2015)
2 Naktys Iki Ryto

small poster image


Išvertė: Jūratė_K.
Atsiuntė:
Partizanas

Žanras: Drama | Romanas

Režisavo: Mikko Kuparinen
Aktoriai: Marie-Josée Croze, Arly Jover, Mikko Nousiainen ir kiti.

Siužetas: 2010 m. vasara. Prancūzė architektė Karolin (akt. Marie – Josée Croze) darbo reikalais atvyksta į Vilnių. Vakare viešbučio restorane į ją dėmesį atkreipia simpatiškas suomis Jako (akt. Mikko Nousiainen). Jis prisėda prie Karolin stalelio ir užsakęs taurę vyno bando užmegzti pokalbį, tačiau Karolin apsimeta nekalbanti angliškai. Vis tik Jako atkaklumas ir viena kita trečia taurė padeda plėtotis bendravimui, tad sulaukusi Jako pasiūlymo vakarą pratęsti viename iš senamiesčio barų, Karolin neatsisako. Grįžę į viešbutį jie nepasuka į skirtingus kambarius. Tačiau ryte Karolin norėtų viską laikyti tik smagiu, neįpareigojančiu nuotykiu. Vis tik taip lengvai pabėgti jai nepavyksta – dėl išsiveržusio ugnikalnio Islandijoje Europos oro erdvę temdo pelenų debesis, dėl kurio dauguma skrydžių atšaukiami. Labai laiku ir vietoj vėl atsiradęs Jako išgelbsti Karolin iš gana keblios situacijos – o ir nei vienas iš jų nėra prieš dar šiek tiek laiko praleisti vienas kito draugijoje.

Vienas romantiškiausių filmo epizodų – Vilniaus bare „Artistai“ nufilmuota scena, kurioje pora klausosi „Freaks On Floor“ atliekamos baladės „Wait Until The Morning“. Karolin ir Jako, negalėdami susikalbėti, komunikuoja gestais ir žvilgsniais. Muzika tampa jausminga tarp jų užsimezgusio ryšio, neišsakytų emocijų išraiškos priemone
„2 naktys iki ryto“ – bendras lietuvių kino kompanijos „Artbox“ ir suomių kino kompanijos „Mjolk Movies“ projektas, filmuotas Vilniuje bendradarbiaujant su lietuvių kūrybine grupe. Epizodinius vaidmenis sukūrė ir būrelis lietuvių aktorių: Larisa Kalpokaitė, Sakalas Uždavinys, Jonas Braškys, Aistė Paškevičiūtė, Andrius Žiurauskas ir kiti.

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
Jūratė_K. / LRT LT 1 srt 25,000 TPB