.

12 Angry Men (1957) Dvylika Įtūžusių Vyriškių

small poster image


Išvertė: Aivaras.net
Atsiuntė:
Aivaras.net

Žanras: Nusikaltimas | Drama

Režisavo: Sidney Lumet
Aktoriai: Henry Fonda, Lee J. Cobb, Martin Balsam ir kiti.

Siužetas: Filmo veiksmas vyksta nedideliame teismo kambaryje, skirtame prisiekusiųjų posėdžiams. Dvylika vyrų turi nuspręsti puertorikiečio jaunuolio, įtariamo nužudžius savo tėvą, likimą.

Atrodytų neturėtų būti nė šešėlio abejonės. Vaikinas - žmogžudys. Tyrėjai ir prokuroras nepaneigiamai įrodė kaltę bei pateikė neginčijamus įkalčius.

Amerikos teisė reikalauja, kad visi prisiekusieji balsuotų už nuosprendį vienbalsiai. Tačiau netikėtai vienas prisiekusiųjų (aštuntasis) balsuoja prieš - "vaikinas nekaltas". Jam nesvarbu, kad visi kiti prisiekusieji linkę "žmogžudį" kuo greičiau pasiųsti į elektros kėdę, kad visi kažkur skuba savais reikalais. Prasideda pykčiai ir barniai.

Aštuntasis nepalenkiamas. Jis argumentuotai dėsto savo požiūrį. Demonstruodamas erudiciją, žmogiškosios psichologijos išmanymą, iškalbą bei šaltakraujiškumą, jis lenkia prisiekusiuosius vieną paskui kitą į savo pusę. Kokių nors asmeninių interesų jis neturi. Vienintelis tikslas - teisybė...

Pirmasis ir neabejotinai žinomiausias režisieriaus Sidney Lumet filmas, pagal rašytojo bei dramaturgo Reginald Rose pjesę ir scenarijų. Po 50 metų (2007) kažką panašaus bandė sukurti Nikita Michalkovas savo filme "12". Vyrauja nuomonė, jog tai - grynas Lumet'o ir Rose'o plagiatas.

Pagrindinis vaidmuo filme atiteko "Oscar" laureatui Henry Fonda, garsiųjų Jane Fonda tėvui ir Bridget Fonda seneliui.

IMDB Top 250 geriausiųjų filmų sąraše šis filmas per pusantrų metų pakilo iš devintosios vietos į šeštąją, kas visiškai nebūdinga 50 metų senumo kino produkcijai.

Beje, kažkodėl jokios informacijos apie šį filmą nėra nei kinas.info, nei obuolys.lt

Kolekcinis leidinys. Privalomas peržiūrai nemačiusiems. Daugeliui pradžioje sunku patikėti, kad viename kambaryje vykstantis veiksmas (ir dar nespalvotas!) gali taip įtraukti...

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
Aivaras.net LT, EN (+SDH: LT, EN) 4 srt 23,976 BR 720p x264 - YIFY