.

Pather Panchali (1955) Kelio Daina

small poster image


Išvertė: LvB
Atsiuntė:
LvB

Žanras: Drama

Režisavo: Satyajit Ray
Aktoriai: Kanu Bannerjee, Karuna Bannerjee, Subir Banerjee ir kiti.

Siužetas: Satjadžito Rėjaus debiutinis filmas ir pirmoji dalis jo legendinės "APU TRILOGIJOS" ramiai, atsargiai ir atidžiai nagrinėja šeimą, gyvenančią žemiau skurdo ribos, atokiame apaugusiame Bengalijos kaimelyje. Tai buvo pirmasis trilogijos filmas, pareikalavęs daugybės laiko, iškilusių finansinių problemų, jėgų, kantrybės ir pastangų. Jį charakterizuoja nepakartojamas vizualinis grožis, kruopelytė humoro ir emocinis dosnumas. Šis darbas paskelbė pasauliui apie naujojo, savito ir nepaprastai reikšmingo režisieriaus atsiradimą meniniame kino pasaulyje ir tapo indiškojo kino debiutu Vakaruose ir kitur. Tėvas, pradedantysis rašytojas, palikęs žmoną su dviem vaikučiais ir visiškai senole tetulyte, išvyksta į miestą ieškotis laikino darbo ir spręsti savo šeimos likimą. Vargstančiai ir neturtingai šeimai su kiekviena diena vis sunkiau išgyventi, trūkstant ne tik maisto, vaistų, bet ir viso kito, taip pat atlaikant ir kaimynų puolimus ir užgauliojimus. Vaikų mama vis niršta, kad senolė tetulė vis per daug valgo, kai tuo tarpu vaikai laksto kad ir linksmi, bet alkani. Tarp šių visų sunkiai pakeliamų dalykų, atskleidžiamas tikrasis žmogiškasis būties grožis, šeimos tradicijos ir meilė gamtai. Toliau viskas rutuliojama su tokia idealiai nufilmuota komuliatyvine stiprybe, kad tiesiog neįmanoma atsitraukti nuo šio didžio kūrinio nė sekundėlei. Tačiau žmogaus gyvenimas yra universalus, visi mes turime įvairiausių problemų, todėl ši juosta taip stipriai ir paliečia bet kurį, net ir patį „šalčiausią“ žiūrovą.
Mes kiekvienas turime savąjį kelią ir savąją dainą, visi ją dainuoja skirtingai, bet geriausia būtų praeiti tą ilgą kelią ir sudainuoti taip kaip ir turi būti. Pagrindinė daina šioje pirmoje trilogijos dalyje – tikrai ne berniuko, vardu Apu, o jo motinos arba jei dar plačiau – moters. Čia galima sutapatint ir senąją tetulę, ir vyreniąją Apu sesę Durgą. Moteris dažniausiai yra visada ir visur šeimos globėjas ir jos židinys. Štai ir šioje juostoje motina priversta verstis per galvą, kad padaryti viską kas tik įmanoma, kad padoriai augtų jos vaikai, netgi „peržengiant“ per artimą žmogų – senolę, kuri nebeišgali pati susiveikti sau maisto, kad išgyventų. Ši 83-jų metų super organiška senolė, kuri ir iš tikrųjų iškeliavo į dausas, befilmuojant filmą, – nepaprastai stiprus personažas ir nuostabiai suvaidintas (o gal ir nesuvaidintas, bet nugyventas !).
Šeima turi ateitį, yra ir kelias, bet kur jisai nuves? Įtakojamas itališkojo neorealizmo, parodomas poetiškas gyvenimas Indijos kaime. Pritrenkiantis, tiesiog triumfuojantis juodai-baltas operatoriaus darbas, kuris pabrėžiamas nuostabia legendinio indų kompozitoriaus ir sitaro virtuozo Ravi Šankaro / Ravi Shankar (1920 m. – 2012 m.), kuris buvo ir gr. „The Beatles“ nario - George Harisono ir kitų grandų mokytoju, atliekama indų tradicinio instrumento sitaro lydima muzika.
Ši kino juosta užima 12-ąją vietą tarp visų laikų tikrąją meninę vertę turinčių kada nors išleistų kino šedevrų ir nuskinusi begalę įvairiausių apdovanojimų.

Sveitainėje yra subtitrai ir antrai bei trečiai trilogijos dalims.
Jos vadinasi: Apu 2: The Unvanquished ir The World Of Apu.

spacer

Išvertė/redagavo/šaltinis/atsiuntė Kalba Kiekis Plėtinys FPS Kita Atsisiųsti
LvB LT, EN 2 srt 23,976 BRrip